Новини 2020-03-31 18:01

На Сумщині ще одна людина померла від коронавірусу

В області зафіксовано дві смерті, обидві жертви – з села Козацьке Конотопського району.

На Сумщині від Covid-19 померла ще одна людина. Про це у вівторок, 31 березня, у Facebook повідомив міський голова Конотопа Артем Семеніхін.

 

«В Конотопі сьогодні ще одна смерть від коронавірусу і додатково троє захворілих на цю недугу. Всього 9 людей з коронавірусом. Двоє вже мертві. З них вісім – з села Козацьке (там і два трупи). Одна людина з села Попівка», - йдеться в повідомленні.

 

Семеніхін уточнив, що в самому Конотопі не виявлено жодного випадку захворювання. Мова йде про Конотопський район.

 

Зазначимо: за даними Міністерства охорони здоров’я станом на 10:00 31 березня, на Сумщині зафіксовано 10 випадків зараження. Інформація з сайту Сумської облдержадміністрації свідчить, що з них 6 осіб - у Конотопському районі, 3 особи - у Сумах, 1 особа - у місті Охтирка.

 

Загалом, станом на 10:00 31 березня в Україні зафіксовано 549 лабораторно підтверджених випадків Covid-19. 

 

Як повідомлялося, Covid-19 спалахнув на ринку морепродуктів в китайському Ухані (адміністративний центр провінції Хубей), який було закрито з 1 січня. Вірус вражає дихальні шляхи. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка і важке дихання. Збудник передається від людини до людини. Вірус не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також з хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань. Ліків, рекомендованих для профілактики або лікування нового коронавірусу, немає. У ВООЗ прогнозують, що перша вакцина проти коронавірусу може бути готова через 18 місяців.

 

Згідно з рекомендаціями МОЗ, щоб не захворіти, потрібно: уникати контакту з людьми із симптомами ГРВІ (мінімальна дистанція – 1,5 метра); не торкатися обличчя, зокрема очей, носа та рота; термічно обробляти продукти. У разі появи перших симптомів ГРВІ слід невідкладно звернутися до свого сімейного лікаря.

 

Зазначимо: більшість людей, які хворіють на Covid-19, переносять його як звичайний ГРВІ. ВООЗ оцінює летальність від захворювання на рівні 3,4%.