Новини 2020-03-31 18:30

Російські окупанти поширюють листівки для психологічного впливу на населення в Золотому-4 - InformNapalm

На листівках використане фото, яке неодноразово використовувалось на пропагандистських ресурсах.

Російські окупанти поширюють листівки для психологічного впливу на населення в Золотому-4 на Донбасі, у районі якого в жовтні 2019-го розпочався процес розведення сил і засобів з обох сторін. Про це свідчить аналіз волонтерів міжнародної спільноти InformNapalm, опублікований  у вівторок, 31 березня.

 

Як зазначається, російські окупаційні війська неодноразово обстрілювали ділянки біля району відведення. Після тривалого періоду обстрілів окупанти вдаються до тактики інформаційно-психологічного тиску на місцеве населення і поширюють в Золотому-4 листівки для підбурення місцевих до акцій з вимогами подальшого відведення українських військ.

 

Як повідомляється, фото листівок надіслали читачі.

 

 

Текст листівок, розміщений російською мовою на фоні кольорів українського прапора, має ознаки явного інформаційно-психологічного тиску на місцеве населення. Також на листівках використане фото, яке неодноразово використовувалось на російських пропагандистських ресурсах.

 

Зокрема, воно супроводжує фейкове повідомлення щодо розміщення української бронетехніки у дворі серед будинків мирних мешканців в населеному пункті Кряківка Луганської області - на сайті Novorosinform.

 

21 серпня 2018 цей же сайт використав фото для іншого фейкового повідомлення щодо розміщення української техніки серед будинків у населеному пункті Красногорівка, Донецької області.

 

«Але всі ці локації насправді не мають ніякого відношення до вказаної фотографії. І це можна перевірити також по іншому російському новинному сайту RBC.ru, який також використав вказане фото для ілюстрації новини за 5 липня 2017 року щодо перемовин у Мінську. Авторство цього фото було підписане у статті: «Авдіївка, Україна. Червень 2015 року (Фото: Гліб Гаранич / Reuters)», - йдеться в повідомленні.

 

 

Зазначається, що фото зроблене у внутрішньому дворі «Дев’ятини» – це 9-поверхівка на східній околиці Авдіївки, по вулиці Вороб’єва, 15.

 

Нагадаємо, за даними української розвідки, наприкінці лютого російські пропагандисти активізували поширення фейків зі звинуваченнями підрозділів Об’єднаних сил у недотриманні режиму припинення вогню для дискредитації українських військових.