Новини 2020-04-02 09:21

За останню добу у Чернівецькій області діагностовано 39 нових випадків коронавіруса

Загальна кількість встановлених інфікованих людей на території Буковини сягнула цифри у 143 осіб.

За останню добу у Чернівецькій області діагностували 39 нових випадків інфікування коронавірусом. Про це повідомляє голова Чернівецької ОДА Сергій Осадчук у Facebook.

 

 "Станом на сьогоднішній вечір ми маємо 39 нових фактів зараження коронавірусною інфекцією. Таким чином загальна кількість встановлених інфікованих людей на території Чернівецької області сягнула цифри у 143 осіб"- заявив він.

 

Окрім того, 1 квітня ще одна особа померла від COVID-19. Жертва коронавірусу проживала у селі Ломачинці Сокирянського району. Цього ж дня одна людина одужала. Таким чином, від вірусу в області вилікувались 8 людей.

 

Очільник ОДА також повідомив, що вже 10 лікарів заразились коронавірусом, із них четверо – на робочому місці. 

 

Осадчук, крім того, надав географію поширення нових випадків. За його словами хвороба виявлена у майже всіх районах області. 

 

Губернатор запевнив, що обласна лабораторія цілодобово проводить тести на виявлення COVID-19. 

 

Нагадаємо, Covid-19 спалахнув на ринку морепродуктів в китайському Ухані (адміністративний центр провінції Хубей), який було закрито з 1 січня. Вірус вражає дихальні шляхи. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка і важке дихання. Збудник передається від людини до людини. Вірус не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також з хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань. Ліків, рекомендованих для профілактики або лікування нового коронавірусу, немає. У ВООЗ прогнозують, що перша вакцина проти коронавірусу може бути готова через 18 місяців.

 

Згідно з рекомендаціями МОЗ, щоб не захворіти, потрібно: уникати контакту з людьми із симптомами ГРВІ (мінімальна дистанція – 1,5 метра); не торкатися обличчя, зокрема очей, носа та рота; термічно обробляти продукти. У разі появи перших симптомів ГРВІ слід невідкладно звернутися до свого сімейного лікаря.

 

Зазначимо: більшість людей, які хворіють на Covid-19, переносять його як звичайний ГРВІ. ВООЗ оцінює летальність від захворювання на рівні 3,4%.