Новини 2020-04-02 10:24

На Тернопільщині кількість зафіксованих випадків коронавіруса виросла до 106

Лабораторно підтвердили ще 8 випадів Covid-19

На Тернопільщині лабораторно підтвердили ще 8 випадків COVID-19, таким чином кількість інфікованих в області на 22:00 1 квітня становить 106 осіб. Про це повідомляє Тернопільський штаб для боротьби з коронавірусом та заступник голови Монастириської РДА Павло Дронь у Facebook.

 

Зазначається, що серед хворих на COVID-19:

  • 77 – жителі Монастириського району (1 – летальний)
  • 14 – жителі Заліщицького району
  • 7 – жителі Козівського району
  • 3 – жителі міста Тернополя
  • 2 – жителі Кременецького району
  • 1 – жителька Бучацького району
  • 1 – житель Тернопільського району
  • 1 – житель Бережанського району

 

За словами заступника голови Монастириської РДА Павла Дроня, 18 хворих з Монастириського району госпіталізовані до районного шпиталю (у 4 – важка форма, у 14 – середня), ще 8 осіб перебуває у тернопільській лікарні (4 –  середній стан, 4 – легкий).

 

Нагадаємо, Covid-19 спалахнув на ринку морепродуктів в китайському Ухані (адміністративний центр провінції Хубей), який було закрито з 1 січня. Вірус вражає дихальні шляхи. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка і важке дихання. Збудник передається від людини до людини. Вірус не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також з хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань. Ліків, рекомендованих для профілактики або лікування нового коронавірусу, немає. У ВООЗ прогнозують, що перша вакцина проти коронавірусу може бути готова через 18 місяців.

 

Згідно з рекомендаціями МОЗ, щоб не захворіти, потрібно: уникати контакту з людьми із симптомами ГРВІ (мінімальна дистанція – 1,5 метра); не торкатися обличчя, зокрема очей, носа та рота; термічно обробляти продукти. У разі появи перших симптомів ГРВІ слід невідкладно звернутися до свого сімейного лікаря.

 

Зазначимо: більшість людей, які хворіють на Covid-19, переносять його як звичайний ГРВІ. ВООЗ оцінює летальність від захворювання на рівні 3,4%.