Новини 2020-04-02 14:20

На Київщині зафіксували 64 випадки Covid-19, троє померлих

Найбільше хворих в Обухівському та Києво-Святошинському районах.

У Київський області станом на 10:00 четверга, 2 квітня, офіційно підтверджено 64 випадки захворювання Covid-19. Про це повідомляється на сайті Київської обласної державної адміністрації з посиланням на дані Центру громадського здоров’я.

 

З них 27  – в Обухівському р-ні, смт Козин, с. Романків, м. Українка, м. Обухів ( в т.ч. 3 дитини);

 

12 – у Києво-Святошинському р-ні, м. Вишневе, м. Боярка, с. Лісники, с. Гатне, с. Дмитрівка, с. Софіївська Борщагівка, с. Тарасівка;

 

6 – у  м. Бориспіль;

3 –  у м. Біла Церква;

3 –  у м. Бровари;

2 – м. Ірпінь;

2 – у Васильківському р-ні, с. Рославичі;

1 –  у Бориспільському р-ні, с. Гнідин,

1– у смт Ворзель;

1 – у  м. Гостомель;

2 –  у м. Буча;

1 – у  Білоцерківському р-ні, с. Фурси;

1 –  у Броварському р-ні, с. Зазим’є;

1 – у  Ставищенському р-ні, смт. Ставище;

1 – у Макарівському р-ні, с. Мостище.

 

Два пацієнти (м. Бровари та м. Біла Церква) одужали. Померли 3 людини.

 

За віком захворілих:

1- 10 років  – 4,7 %;

11 – 20 років  – 3,1%;

21 – 30 років  – 7,8%;

31- 40 років –  25%;

41 – 50 років – 32,8 %;

51 – 60 років – 21,9%;

61-70 років  – 1,6% ;

понад 70  років  – 3,1%.

 

Підозру на зараження мають 258 осіб: Обухівський р-н; Києво-Святошинський р-н;  Броварський р-н; Бориспільський р-н; Вишгородський р-н; Макарівський р-н;  Фастівський р-н; Васильківський р-н; Переяслав-Хмельницький р-н; Баришівський р-н; Рокитянський р-н; Білоцерківський р-н; Яготинський р-н; Ставищенський р-н; Миронівський р-н; с. Коцюбинське; м. Біла Церква; м. Буча; смт Ворзель; смт Іванків; смт Гостомель; м. Буча; м. Ірпінь; м. Бровари; м. Вишгород; м. Бориспіль; м. Фастів; смт Макарів; смт Бородянка; м. Яготин; м. Березань.

 

Встановлено медичне спостереження за 701 контактною особою.


Нагадаємо, Covid-19 спалахнув на ринку морепродуктів в китайському Ухані (адміністративний центр провінції Хубей), який було закрито з 1 січня. Як з’ясувалося, першою інфекцію підхопила продавчиня креветок.

 

Вірус вражає дихальні шляхи. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка і важке дихання. Збудник передається від людини до людини. Вірус не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також з хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань. Ліків, рекомендованих для профілактики або лікування нового коронавірусу, немає.

 

Згідно з рекомендаціями МОЗ, щоб не захворіти, потрібно: уникати контакту з людьми із симптомами ГРВІ (мінімальна дистанція – 1,5 метра); не торкатися обличчя, зокрема очей, носа та рота; термічно обробляти продукти. У разі появи перших симптомів ГРВІ слід невідкладно звернутися до свого сімейного лікаря.

 

Зазначимо: більшість людей, які хворіють на Covid-19, переносять його як звичайний ГРВІ. ВООЗ оцінює летальність від захворювання на рівні 3,4%.

 

Станом на 10:00 2 квітня в Україні зафіксовано 804 лабораторно підтверджених випадків  Covid-19.