Новини 2020-04-06 11:33

МОЗ очікує на українські ПЛР-тести наступного тижня

Отримані системи дозволять провести близько 2 мільйонів досліджень.

Наступного тижня Міністерство охорони здоров’я очікує отримати 20 тисяч ПЛР-систем українського виробництва. Про це повідомив заступник міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко на онлайн-брифінгу в понеділок, 6 квітня, передає «Укрінформ».

 

«ПЛР-тести ми очікуємо від українського виробника отримати в кількості 20 тисяч ПЛР-систем, які дозволять протестувати близько 2 млн досліджень. Тести вже повинні бути на наступному тижні», - сказав Ляшко.

 

За його словами, український виробник готовий виробляти близько тисячі ПЛР-тестів на добу.

 

Зазначимо, в Україні поки є два види тестів для діагностики COVID-19: тести методом полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР) та експрес-тести.

 

Перший вид тестування важається більш точним, його роблять у лабораторіях. До отримання результату проходить орієнтовно 5-6 годин. Натомість експрес-тест виявляє лише непрямі ознаки вірусу. При використанні експрес-тесту результат відомий за 10-15 хвилин. Водночас позитивний результат експрес-тесту не є підставою для встановлення діагнозу і підтвердження випадку, результат обов'язково перевіряється лабораторно.

 

Нагадаємо, COVID-19 спалахнув на ринку морепродуктів в китайському Ухані (адміністративний центр провінції Хубей), який було закрито з 1 січня. Як з’ясувалося, першою інфекцію підхопила продавчиня креветок.

 

Вірус вражає дихальні шляхи. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка і важке дихання. Збудник передається від людини до людини. Вірус не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також з хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань. Ліків, рекомендованих для профілактики або лікування, немає.

 

Згідно з рекомендаціями МОЗ, щоб не захворіти, потрібно: уникати контакту з людьми із симптомами ГРВІ (мінімальна дистанція – 1,5 метра); не торкатися обличчя, зокрема очей, носа та рота; термічно обробляти продукти. У разі появи перших симптомів ГРВІ слід невідкладно звернутися до свого сімейного лікаря.

 

Зазначимо: більшість людей, які хворіють на COVID-19, переносять його як звичайний ГРВІ. ВООЗ оцінює летальність від захворювання на рівні 3,4%.

 

В Україні станом на 9:00 6 квітня зафіксовано 1319 випадків COVID-19.

схожі новини