Новини 2020-04-06 12:20

СБУ викрила ботоферму, яка поширювала фейки про COVID-19

Ботофермою керували з РФ.

Служба безпеки викрила ботоферму, через яку зловмисники поширювали фейки про COVID-19 і закликали до повалення конституційного ладу. Про це повідомляється на сайті СБУ у понеділок, 6 квітня.

 

Як зазначається, ботоферма створювала та керувала обліковими записами в соцмережах, які нібито належали громадянам України, хоча насправді там використовувалися фейкові персональні дані. Потужність «ферми» – понад 5 тисяч ботів. Керували їхньою діяльністю з РФ, обладнання організатори розгорнули в одному з бізнес-центрів Дніпра.

 

Обладнання та програмне забезпечення організатори придбали через заборонені в Україні російські небанківські платіжні системи. Вони використовували також SIM-картки українських операторів зв’язку та proxy-сервери вітчизняного сегменту інтернет.

 

«Аналіз контенту, який поширювала ботоферма, виявив публічні заклики до насильницької зміни конституційного ладу та захоплення державної влади. Крім того, боти поширювали неправдиву інформацію про ситуацію в Україні, яка виникла через пандемію COVID-19», - йдеться в повідомленні.

 

Слідчими СБУ розпочато кримінальне провадження за ст. 109 ККУ.

 

Нагадаємо, раніше міністр закордонних справ Польщі Яцек Чапутович заявив, що Москва використовує коронавірусну кризу для поширення дезінформації.

схожі новини