Новини 2020-04-08 17:32

У ДСНС закликали українців не палити траву

Лише за 7 квітня в Україні зафіксували 541 випадок загорянь на відкритих територіях та у природних екосистемах.

У Державній службі з надзвичайних ситуацій закликала українців не випалювати сухостій та сміття, оскільки такі дії можуть стати причиною масштабних пожеж.

 

"Будьте максимально відповідальними у пожежонебезпечний період, коли суха рослинність спалахує від найменшої іскри та пожежа може поширитись на великі території, знищуючи все на своєму шляху. Служба порятунку закликає вас не випалювати сухостій, минулорічне листя та сміття", - йдеться у повідомленні.

 

Там додали, що лише за 7 квітня в Україні зафіксували 541 випадок загорянь на відкритих територіях та у природних екосистемах. Вогонь пройшов 703 гектари.

 

У ДСНС нагадали, що забороняється вчиняти наступні дії:

  • створювати смітники та спалювати відходи;
  • розводити багаття у лісі та лісопосадках;
  • палити, кидати у лісі та лісопосадках непогашені сірники та недопалки;
  • залишати у лісі просочене бензином, гасом, мастилом або іншими горючими речовинами ганчір’я;
  • спалювати стерню та рослинні залишки на сільськогосподарських полях;
  • дозволяти дітям бавитися із сірниками та запальничками.

Нагадаємо, пожежа в Чорнобильській зоні спалахнула 4 квітня. У Державному агентстві з управління зоною відчуження наголосили, що рівень радіації унаслідок пожеж суттєво не змінився.

 

6 квітня поліція встановила зловмисника, за вини якого вогнем знищено 5 га Котовського лісництва на території зони відчуження. Це 27-річний житель села Рагівка.

 

Станом на другу половину дня 7 квітня площа пожежі в Чорнобильській зоні збільшилася в три рази в порівнянні тим, що спостерігалося вранці. 

схожі новини