Новини 2020-04-13 15:27

Миротворці ООН на Донбасі поки малореалістичні — Кислиця

На російських умовах операція з підтримання миру Україні не потрібна, а на умовах України та її партнерів зараз неможлива.

Розміщення операцій миру від ООН на Донбасі найблищим часом малореалістичне. Про це 13 квітня в інтерв’ю РБК-Україна заявив Постійний представник України в ООН Сергій Кислиця.

 

«Питання операцій з підтримання миру лишається. Воно актуальне? Так. Чи ми можемо сказати, що така операція може бути запроваджена найближчим часом на умовах, на яких наполягав попередній і нинішній президенти, а також партнери України? Ні, це малореалістично», - зазначив Кислиця.

 

Він також пояснив, що "миротворчими" ці операції називаються лише в російській мові. Всіма мовами ООН, крім російської, вони називаються операціями з підтримання миру. Усі ці операції отримали мандат, коли конфліктуючі сторони або самі, або за посередництва ООН чи окремих країн досягали якоїсь мирної угоди, там було тривале припинення вогню.

 

Кислиця додав, що тільки тоді з'являються «ООНівці», які підтримують мирний процес.

 

«ООНівці» не спускаються на парашутах і не починають когось "примушувати до миру", як це розуміють росіяни. Тому на російських умовах операція з підтримання миру нам не потрібна, а на умовах України та її партнерів зараз неможлива, бо РФ має право вето в Радбезі», - зазначив він.

 

Нагадаємо, що у неділю, 12 квітня, російські окупаційні війська з ручних протитанкових гранатометів та кулеметів великого калібру 3 рази обстріляли позиції Об’єднаних сил. Один український військовий загинув, ще один отримав бойове ураження.