Новини 2020-04-17 10:20

Забруднення радіацією повітря в Києві немає - Кличко

Для гасіння пожеж задіяні близько тисячі пожежників.

Міський голава Києва Віталій Кличко заявив, що задимлення протягом четверга, 16 квітня, відбувалося внаслідок підпалів і диму, а забруднення радіацією повітря в Києві немає. Про це 17 квітня він повідомив у Facebook.

 

"Пожежники говорять, що забруднення радіацією повітря немає. Експерти виміряли дозиметром, починаючи з Києва до Чорнобиля. Отримали інформацію від експертів, можу сказати, що тільки в м. Києві задимлення і забруднення повітря (відбувається - ІФ) в результаті підпалів, диму, а радіації немає", - зазначив Кличко.

 

Міський голова повідомив також, що нині працює більше ніж тисяча пожежників. Також задіяні близько 150 автомобілів, авіація. Кличко додав, що перебуває в Чорнобильській зоні, щоб оцінити ситуацію з пожежами.

 

Нагадаємо, пожежу у Чорнобильській зоні відчуження вдалося загасити 14 квітня, у чому дуже допоміг дощ.

 

Пожежа в Чорнобильській зоні спалахнула 4 квітня. У Державному агентстві з управління зоною відчуження наголосили, що рівень радіації унаслідок пожеж суттєво не змінився.

 

6 квітня поліція встановила зловмисника, за вини якого вогнем знищено 5 га Котовського лісництва на території зони відчуження. Це 27-річний житель села Рагівка.

 

Станом на 12 квітня пожежами були охоплені сотні гектарів в Чорнобильській зоні, вогонь почав добиратися до найбільш радіаційно забруднених частин зони відчуження.