Новини 2020-04-17 15:52

Цвинтарі Київщини закрили для відвідування

Рішення набуває чинності негайно.

На період карантину у зв’язку з COVID-19 на Київщині цвинтарі закрили для відвідування. Про це розповів очільник Київської облдержадміністрації Василь Володін під час онлайн-брифінгу, передає «Укрінформ» у п’ятницю, 17 квітня.

 

«Прийнято рішення закрити для відвідування кладовища на території міст, селищ та сіл Київської області. Окрім проведення поховань відповідно до норм, встановлених на час карантину», - сказав Володін, зазначивши, що це рішення набуло чинності негайно і триватиме до покращення епідеміологічної ситуації.

 

Нагадаємо, COVID-19 спалахнув на ринку морепродуктів в китайському Ухані (адміністративний центр провінції Хубей), який було закрито з 1 січня. Як з’ясувалося, першою інфекцію підхопила продавчиня креветок.

 

Вірус вражає дихальні шляхи. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка і важке дихання. Збудник передається від людини до людини. Вірус не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також з хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань. Ліків, рекомендованих для профілактики або лікування, немає.

 

Згідно з рекомендаціями МОЗ, щоб не захворіти, потрібно: уникати контакту з людьми із симптомами ГРВІ (мінімальна дистанція – 1,5 метра); не торкатися обличчя, зокрема очей, носа та рота; термічно обробляти продукти. У разі появи перших симптомів ГРВІ слід невідкладно звернутися до свого сімейного лікаря.

 

Зазначимо: більшість людей, які хворіють на COVID-19, переносять його як звичайний ГРВІ. ВООЗ оцінює летальність від захворювання на рівні 3,4%.

 

З 12 березня у зв’язку зі спалахом COVID-19 в Україні діє тритижневий карантин. 25 березня уряд подовжив всеукраїнський карантин до 24 квітня. 8 квітня прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що карантин у зв’язку з COVID-19 може бути продовжений до початку травня.

 

В Україні станом на 9:00 17 квітня зафіксовано 4662 випадки COVID-19.