Новини 2020-04-20 10:57

У Києві за добу на COVID-19 захворіли близько 50 осіб

Двоє людей померли.

У Києві за минулу добу, 19 квітня, зафіксували 49 випадків захворювання на COVID-19. Двоє людей померли. Загалом у столиці вже 850 підтверджених випадків захворювання. Про це 20 квітня повідомив міський глава Києва Віталій Кличко у Facebook. 

 

«Ще у 49 киян за минулу добу лабораторно підтвердили захворювання на коронавірус. З них – у 2 медиків. За добу, що минула, на жаль, 2 летальних випадки. Загалом у столиці вже 850 підтверджених випадків захворювання на COVID-19. Захворіли: 23 жінки вiком вiд 27 до 74 років. 25 чоловіків вiд 20 до 75 рокiв. І хлопець, якому 13 років», - написав Кличко.

 

Він таж зазначив, що до лікарень столиці госпіталізували 21 пацієнта. Інші лікуються на самоізоляції, під контролем медиків.

 

Нагадаємо, що в Україні станом на 9:00 понеділка, 20 квітня, в Україні 5710 зафіксовано  лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них 151 летальний, 359 пацієнтів одужали. За добу зафіксовано 261 новий випадок.

 

Як зазначалося, COVID-19 спалахнув на ринку морепродуктів в китайському Ухані (адміністративний центр провінції Хубей), який було закрито з 1 січня. Як з’ясувалося, першою інфекцію підхопила продавчиня креветок.

 

Вірус вражає дихальні шляхи. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка і важке дихання. Збудник передається від людини до людини. Вірус не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також з хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань. Ліків, рекомендованих для профілактики або лікування, немає.

 

Згідно з рекомендаціями МОЗ, щоб не захворіти, потрібно: уникати контакту з людьми із симптомами ГРВІ (мінімальна дистанція – 1,5 метра); не торкатися обличчя, зокрема очей, носа та рота; термічно обробляти продукти. У разі появи перших симптомів ГРВІ слід невідкладно звернутися до свого сімейного лікаря.

 

Зазначимо: більшість людей, які хворіють на COVID-19, переносять його як звичайний ГРВІ. ВООЗ оцінює летальність від захворювання на рівні 3,4%.

 

З 12 березня у зв’язку зі спалахом COVID-19 в Україні діє тритижневий карантин. 18 березня в рамках карантинних заходів зупинилися всі залізничні, авіаційні та автобусні міжміські і міжобласні пасажирські перевезення. 25 березня уряд подовжив всеукраїнський карантин до 24 квітня.

 

8 квітня прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що карантин у зв’язку з COVID-19 може бути продовжений до початку травня.

 

Водночас Кабінет міністрів вніс зміни в постанову про запобігання поширенню коронавіруса COVID-19, яким вводяться більш жорсткі обмеження на період карантину.