Новини 2020-04-21 17:20

На Івано-Франківщині COVID-19 підтвердили в шести священиків

Один хворий чекає на результати аналізу.

В Івано-Франківській області COVID-19 підтвердили в шести священиків. Про це під час брифінгу повідомив очільник Івано-Франківської облдержадміністрації Віталій Федорів, передає ТСН у вівторок, 21 квітня.

 

У шести священиків діагноз підтверджений ПЛР-тестами. Зокрема, в місті Калуш та Івано-Франківську захворіло по двоє священиків, у Коломийському і Богородчанському районах – по одному.

 

Один хворий чекає на результати аналізу.

 

Крім того, результати аналізу священика з обласного центру, який лікувався з двобічною пневмонією і помер, спрямовані на ПЛР-тест в лабораторію МОЗ до Києва.

 

В ОДА не повідомляють, у яких храмах служили священики.

 

Зауважимо: в Україні станом на 9:00 21 квітня зареєстровано 6125 випадків COVID-19, з них 161 летальний, 367 пацієнтів одужали. За добу зафіксовано 415 нових випадків. 

 

Нагадаємо, COVID-19 спалахнув на ринку морепродуктів в китайському Ухані (адміністративний центр провінції Хубей), який було закрито з 1 січня. Як з’ясувалося, першою інфекцію підхопила продавчиня креветок.

 

Вірус вражає дихальні шляхи. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка і важке дихання. Збудник передається від людини до людини. Вірус не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також з хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань. Ліків, рекомендованих для профілактики або лікування, немає.

 

Згідно з рекомендаціями МОЗ, щоб не захворіти, потрібно: уникати контакту з людьми із симптомами ГРВІ (мінімальна дистанція – 1,5 метра); не торкатися обличчя, зокрема очей, носа та рота; термічно обробляти продукти. У разі появи перших симптомів ГРВІ слід невідкладно звернутися до свого сімейного лікаря.

 

Зазначимо: більшість людей, які хворіють на COVID-19, переносять його як звичайний ГРВІ. ВООЗ оцінює летальність від захворювання на рівні 3,4%.