Новини 2020-05-05 12:26

У Києві від COVID-19 померла одна людина

Коронавірусну хворобу зафіксували ще у 48 людей.

У Києві на минулу добу від коронавірусної хвороби COVID-19 померла одна людина. Про це повідомив київський міський голова Віталій Кличко у Telegram

 

Загалом у столиці зареєстрували ще 48 людей, у яких лабораторно підтведили захворювання на COVID-19. Серед них - двоє медиків. 


На сьогодні в Києві вже 1583 підтверджених випадки захворювання на COVID-19. З них 28 людей померли.

Одужали за минулу добу 11 киян. Усього коронавірус у столиці  подолала 91 людина.

 

Зазначимо: в Україні станом на 9 ранку 5 травня виявлено 12 697 випадків COVID-19, з них 316 – летальних. 1875 пацієнтів одужало. За добу зафіксовано 366 нових випадків.

 

Нагадаємо, COVID-19 спалахнув на ринку морепродуктів в китайському Ухані (адміністративний центр провінції Хубей), який було закрито з 1 січня. Як з’ясувалося, першою інфекцію підхопила продавчиня креветок.

 

Вірус вражає дихальні шляхи. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка і важке дихання. Збудник передається від людини до людини. Вірус не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також з хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань. Ліків, рекомендованих для профілактики або лікування, немає.

 

Згідно з рекомендаціями МОЗ, щоб не захворіти, потрібно: уникати контакту з людьми із симптомами ГРВІ (мінімальна дистанція – 1,5 метра); не торкатися обличчя, зокрема очей, носа та рота; термічно обробляти продукти. У разі появи перших симптомів ГРВІ слід невідкладно звернутися до свого сімейного лікаря.

 

Зазначимо: більшість людей, які хворіють на COVID-19, переносять його як звичайний ГРВІ. ВООЗ оцінює летальність від захворювання на рівні 3,4%.