Новини 2020-05-07 12:03

Депутат Бундестагу: Закриті у зв’язку з пандемією кордони мають сенс тільки на дуже короткий час

ЄС не може функціонувати із закритими кордонами.

Закриті у зв’язку з пандемією коронавірусної хвороби COVID-19 кордони мають сенс тільки на дуже короткий час. Євросоюз не може функціонувати із закритими кордонами, оскільки вільний рух людей і товарів необхідний для європейської інтеграції. Таку думку в інтерв’ю Тижню висловив депутат Бундестагу ФРН, речник партії «Союз 90/Зелені» з міжнародних відносин і голова німецько-української групи з міжпарламентського співробітництва Омід Нуріпур.

 

І це, за його словами, стосується також інших держав європейського сусідства, які одного дня стануть членами ЄС, зокрема й України.

 

«Тому тимчасово закриті кордони в разі виникнення певних проблем — це нормально, але у тривалій перспективі такого не може бути», — сказав німецький депутат.

 

Проте, зауважив Нуріпур, європейська інтеграція — це не про прикордонний рух, а передусім про солідарність. І зокрема про те, коли італійці відчувають, що німцям не байдуже, що з ними відбувається; що люди на грецькому острові бачать допомогу; що українці помічають, як у Німеччині також не сприймають російську агресію.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»