Новини 2020-05-08 11:43

СБУ спростувала фейк про існування в Україні іноземних біологічних лабораторій

Заяви, які останнім часом лунають, не відповідають дійсності.

В Україні не діють жодні іноземні біологічні лабораторії. Про це повідомляється на сайті Служби безпеки у п’ятницю, 8 травня.

 

Як зазначається, заяви, які останнім часом лунають, не відповідають дійсності.

                                                                                                      

«Публікації, без посилань на жодні факти та джерела, з подачі окремих політичних партій мають ознаки спланованої інформкампанії, мета якої – не просто отримати політичні дивіденди, але, на фоні боротьби з коронавірусом, посіяти панічні настрої у суспільстві», - йдеться в повідомленні.

 

Як повідомляється, у 2005 році Міністерство охорони здоров’я України та Міністерство оборони США підписали рамкову угоду про запобігання розповсюдженню технологій, патогенів та знань, які можуть бути використані у ході розробки біологічної зброї. У межах цієї угоди було модернізовано (проведено ремонтні роботи, оновлено обладнання, закуплено витратні матеріали тощо) низку державних лабораторій. Вони фінансуються з держбюджету, підпорядковані МОЗ і Державній службі України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

 

Зазначимо, інформація про «секретні лабораторії» з’явилася 15 квітня: на сайті партії «Опозиційна платформа — За життя» було опубліковане публічне звернення Віктора Медведчука про те, що в Україні нібито діють 15 військових лабораторій США. Заяву поширили низка ЗМІ.

схожі новини