Новини 2020-05-18 18:15

Україна закликала визнати депортацію кримських татар злочином

Десятки тисяч кримських татар загинули, втратили своїх рідних та близьких, а будь-які згадки про це переслідувалися режимом.

Україна в ООН і надалі докладатиме всіх зусиль, щоби депортація сталінським режимом кримських татар у 1944 році була офіційно визнана міжнародним злочином.Про це 18 травня заявив у понеділок у відеозверненні до держав-членів Організації Об'єднаних Націй постійний представник України при ООН Сергій Кислиця.

 

Дипломат зазначив, що замовчування злочинних дій та ігнорування агресії призводить до безкарності та продовження окупації.

 

"ООН була заснована для запобігання війнам та порушенням прав людини", - зазначив представник України.

 

Кислиця наголосив, що під час депортації в 1944 році десятки тисяч кримських татар загинули, втратили своїх рідних та близьких, а будь-які згадки про це переслідувалися режимом.

 

"Упродовж десятиліть Радянський Союз забороняв згадувати про цю трагедію. Сьогодні Путін свідомо прославляє Сталіна, розгорнувши чергову кампанію насильства та репресій в окупованому Криму", - заявив Кислиця.

 

Він зазначив, що нинішній президент РФ "досі використовує сталінські методи терору та переслідувань кримських татар", щоби обґрунтувати незаконну окупацію півострова.