Новини 2020-05-19 15:36

У Мінекономіки розповіли, скільки кредитів отримали підприємці через держпрограму

Йдеться про "Доступні кредити 5-7-9%".

За 100 днів реалізації держпрограми "Доступні кредити 5-7-9%" підприємці отримали 462 кредити на загальну суму 283,5 млн гривень від дев'яти банків. Про це в інтерв'ю liga.net повідомив міністр економіки Ігор Петрашко.

 

"Найбільш підготовленими до такої державної програми мікро- та малого бізнесу виявились аграрії. 57% виданих банками-учасниками програми кредитів були саме для підприємств галузі сільського господарства. Також серед активних позичальників є представники зі сфери торгівлі та виробництва - 17%. На третьому місці - промисловці. 6% кредитів були видані для підприємців, які займаються промисловою переробкою", - зазначили в Мінекономіки.

 

Пишуть, що у регіональному розрізі найбільш дієвою програма виявилась у Кіровоградській (9%) та Вінницькій областях (9%). На другому місці - Полтавська область (7%). 

 

При цьому, станом на 15 травня 1241 заявка бізнесу була відхилена. Серед найпоширеніших причин відмови - необґрунтованість бізнес-плану (26%), недостатня кредитоспроможність (22%), ділова репутація (20%).

 

"Днями Фонд розвитку підприємництва планує підписати договори про співробітництво практично з усіма банками, які були погоджені Радою Фонду розвитку підприємництва. Після цього програма буде впроваджуватись через 17 уповноважених банків, які є лідерами у кредитуванні МСБ на банківському ринку України", - зазначили у Мінфіні.

 

Наразі програмою "Доступні кредити 5-7-9%" можуть скористатись клієнти Укргазбанку, Ощадбанку, Приватбанку, Укрексімбанку, Банку "Львів", Банку "ПУМБ", Банку "Альянс", Райффайзен Аваль, ТАС Комбанк, Банк "Восток" і Кредо Банк.

схожі новини