Новини 2020-05-21 10:37

Алла Лазарева: Більшість депутатів Європарламенту не бачать підстав для зняття санкцій з РФ через спричинену COVID-19 кризу

Санкції сьогодні — не лише економічний важіль, а й символ. Певна висота, яку Москві поки що не вдається взяти. А також вияв поваги до системи міжнародного права.

Станом на сьогодні більшість депутатів Європейського парламенту, як і більшість лідерів країн — членів ЄС залишаються при думці, що криза, яку спричинила пандемія COVID-19, не є підставою для знаття з Росії міжнародних санкцій. Москва не збирається повертати Крим і прибирати зброю з Донбасу. Про це пише журналістка Тижня Алла Лазарева.

 

Проте, зауважує вона, ніхто не знає, як розвиватимуться події надалі. Єдине, в чому не варто сумніватися, то це в тому, що російська пропагандистська машина не зупиниться. Кремль грає відразу на декількох регістрах і сподівається, що кількість вкладених зусиль колись перейде в якість. Санкції сьогодні — не лише економічний важіль, а й символ. Певна висота, яку Москві поки що не вдається взяти. А також вияв поваги до системи міжнародного права.

 

«Якщо зарубіжні політики десь, може, здатні пожертвувати Україною заради вигоди, то від порядку в себе вдома вони відмовитися не можуть. Оцей політичний егоїзм кожної держави ЄС, мабуть, і є найкращим колективним захистом від російської претензії на гру без правил», — наголошує Лазарева.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

схожі новини