Новини 2020-05-21 20:27

"Невстановлені особи". У справі Шеремета змінили підозри

Антоненка тепер підозрюють не в організації, а у виконанні злочину.

У справі щодо вбивства журналіста Павла Шеремета всім підозрюваним змінили текст підозр. Про це повідомив адвокат підозрюваної Юлії Кузьменко Тарас Безпалий у коментарі "Українській правді".

 

Раніше поліція вважала організатором злочину музиканта Андрія Антоненка. Тепер він, як і лікар Юлія Кузьменко, за версією слідства, є виконавцями, військова медсества Яна Дугарь – пособником.

 

Змінився також ймовірний мотив вбивства. Раніше правоохоронці говорили, що Антоненко "захопився ультранаціоналістичними ідеями" та "культивав величність арійської раси". Тепер поліція вважає, що невстановлені організатори діяли з особистих мотивів і "вирішили створити в суспільстві вкрай резонансну подію" для провокації акцій протесту.

 

У свою чергу, мотиви підозрюваних нібито полягали в тому, що вони підтримували ідеї створення цієї резонасної події.

 

Згідно з уточненою версією, Кузьменко лише підкладала вибухівку під автомобіль журналіста, але не активувала її, як йшлось раніше.

 

Крім того, у справі фігурують "невстановлені особи", які нібито забезпечили підозрюваних вибухівкою.

 

Як повідомлялося, журналіст Павло Шеремет загинув 20 липня 2016 року у Києві в результаті підриву автомобіля. Авто належало керівниці «Української правди» Олені Притулі, але її в машині не було. Прокуратура кваліфікувала загибель за ч. 2 п. 5 ст. 115 ККУ (умисне вбивство, вчинене способом, небезпечним для життя багатьох осіб).

 

12 грудня 2019 року Нацполіція затримала підозрюваних у цій справі – зокрема, Андрія Антоненка.

 

Також у справі як підозрювані, окрім Антоненка, фігурують медсестра одного з парашутно-десантних батальйонів Яна Дугарь, добровольці Владислав та Інна Грищенки, волонтерка Юлія Кузьменко.