Новини 2020-05-22 13:49

Нардепка розповіла про факти російських репресій над кримськими татарами

Вона закликала міжнародну спільноту звернути на це увагу та змусити РФ дотримуватися міжнародного права.

Росія продовжує репресії над кримськими татарами – переслідує та проводить незаконні судилища над ними. Про це 22 травня повідомляє нардепка Людмила Денісова у Telegram.

 

Вона зазначила, що сьогодні, 22 травня, «Центральный районный суд г. Симферополя» ухвалив рішення щодо оголошення у розшук кримського татарина Едема Бекірова, здійснення якого доручено "прокурору Республики Крым".

 

Також сьогодні, 22 травня, російський суд буде розглядати чергову сфабриковану кримінальну справу відносно незаконно ув’язнених Енвера Омерова та Айдера Джеппарова.

 

Денісова заявляє, що нещодавно «Южный окружной военный суд» провів судове засідання відносно Рустема Емірусеінова, Арсена Абхаірова і Ескендера Абдулганіева за відсутності адвокатів, що є грубим порушенням прав на захист та справедливий суд передбачених Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод.

 

“Еміль Джемаденов вже понад 90 днів перебуває в ШІЗО, а Теймур Абдуллаєв – понад 70. Це кричущі випадки порушення не лише міжнародних стандартів поводження з в’язнями, а й російського законодавства. Таке поводження з політв'язнями неприпустиме, тим паче, що адміністрація російської колонії не допускає до громадян України адвокатів, посилаючись на карантинні заходи”, —  зазначила Денісова.

 

Вона додає, що щоденно отримує сигнали щодо порушення прав незаконно ув’язнених кримських татар на отримання належної медичної допомоги. Зокрема, 60-річний Сервет Газієв скаржиться на підвищений артеріальний тиск та проблеми з кишківником. Ерфан Османов, якого утримують у психіатричній лікарні, також має підвищений артеріальний тиск та проблеми з серцем. Однак, як і інші незаконно ув’язнені громадяни України, вони не отримують належної медичної допомоги.

 

“Все це свідчить про те, що російська окупаційна влада шукає будь-які приводи, аби продовжити переслідування та знущання з кримських татар. Мета таких дій агресора – зламати дух кримськотатарського народу та усіх, хто відмовляється визнавати Крим російською територією. Кремль фактично перехопив естафету від радянської влади і, так само як 76 років тому, здійснює геноцид кримського татарського народу”, —  написала нардепка.

 

Також вона закликала міжнародну спільноту звернути на це увагу та змусити РФ дотримуватися міжнародного права.

 

схожі новини