Новини 2020-05-22 17:46

Справа Шеремета. Поліція завершила досудове слідство

Підозрюваним у вбивстві журналіста та їхнім захисникам нададуть матеріали справи.

Національна поліція завершила досудове розслідування у справі щодо вбивства журналіста Павла Шеремета.  Про це сказав адвокат підозрюваної Юлії Кузьменко Тарас Безпалий, передає Слідство.Інфо.

 

За його словами, вже сьогодні підозрюваним у вбивстві журналіста Андрію Антоненку, Юлії Кузьменко, Яні Дугарь та їхнім захисникам нададуть матеріали справи для ознайомлення, після чого мають вручити обвинувальні акти.

 

Цю інформацію підтвердив і адвокат підозрюваної Яни Дугарь Микола Ореховський.

 

Нагадаємо, справа стосується вбивства журналіста Павла Шеремета 20 липня 2016 року у Києві в результаті вибуху автомобіля. Авто належало керівниці "Української правди" Олені Притулі, але її в машині не було. Прокуратура кваліфікувала загибель журналіста за ч.2 п 5 ст 115 ККУ (умисне вбивство, вчинене способом, небезпечним для життя багатьох осіб). У СБУ озвучили основні версії вбивства Шеремета: професійна діяльність; ворожість у відносинах або особисті мотиви; російський слід (дестабілізація ситуації); замах на Олену Притулу.

 

12 грудня 2019 року Нацполіція затримала підозрюваних у цій справі. Йдеться, зокрема, про Андрія "Ріффмастера" Антоненка. Він – лідер гурту Riffmaster, військовий сержант Сил Спеціальних операцій ЗС України, автор хіта Сил спецоперацій «Тихо прийшов, тихо пішов». Також у справі як підозрювані, фігурують Кузьменко, добровольці Владислав та Інна Грищенки, медсестра Яна Дугарь.

 

21 травня всім підозрюваним змінили текст підозр. Антоненка тепер підозрюють не в організації, а у виконанні злочину. Крім того, у справі фігурують "невстановлені особи", які нібито забезпечили підозрюваних вибухівкою.