Новини 2020-05-26 10:33

Кримський татарин, якого незаконно утримують в Росії, має критичний стан здоров'я

Йому не проводять медичних обстежень та не надають належної медичної допомоги.

Кримський татарин, який має ІІ групу інвалідності та вже понад рік незаконно утримується в «ФКУ СИЗО 1 УФСИН России по Республике Крым и г. Севастополю», має критичний стан здоров'я. Про це 26 травня повідомила нардепка Людмила Денісова у Telegram.

 

"Через наявні хронічні захворювання та появу нестерпного болю в області грудної клітки, нирок та постійного високого тиску він не може утримуватися в умовах місця несвободи. Адже у пенітенціарній установі не забезпечують Джемілю Гафарову проведення жодного медичного обстеження та не надають належної медичної допомоги. Вважаю, що відповідно до положень статті 110 Кримінально-процесуального кодексу Російської Федерації та Федерального закону РФ від 21.11.2011 № 323-ФЗ «Об основах охраны здоровья граждан в Российской Федерации» наш співгромадянин потребує негайної зміни запобіжного заходу та звільнення з-під варти", - пише Денісова.

 

У повідомленні вона також звертається до Уповноваженого з прав людини в РФ Тетяни Москалькової з вимогою клопотати перед правоохоронними органами Росії про скасування запобіжного – тримання під вартою.

 

Денісова вимагає вжити заходів з надання належного медико-санітарного забезпечення громадянину України, з урахуванням рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров'я та Підкомітету ООН з питань запобігання катуванням від 25.03.2020, та надати Джемілю Гафарову якісну лікарську допомогу.