Новини 2020-05-29 12:23

У Музеї Гончара заявили, що ДБР арештувало колекцію Порошенка

Слідчий ДБР не надав співробітникам музею копію розписки про арешт.

Держбюро розслідувань 28 травня заарештувало картини з приватної колекції п'ятого президента, нардепа від "Євросолідарності" Петра Порошенка. Про це повідомили у Музеї Івана Гончара, де знаходилась колекція. 

 

"Сьогодні, 28 травня, приблизно о 13:30, в музей знову прийшли представники ДБР", - йдеться у повідомленні. 

 

Там зазначили, що один із представників ДБР показав своє посвідчення директору музею, Петру Гончару, та представився слідчим. Він надав ухвалу Печерського районного суду про арешт майна - приватної колекції картин родини Порошенків. Він попросив написати від руки розписку про отримання цієї ухвали та його кримінальну відповідальність за незаконні дії з цією колекцію. 

 

"Які дії класифікуються незаконними, чи можемо ми все ж провести виставку та на інші питання слідчий не надав відповіді. Натомість, зазначив, що всі питання ми можемо надіслати у письмовому вигляді до служби ДБР, а вони нададуть відповідь у "розумні строки", - йдеться у заяві. 

 

Копію розписки слідчий не надав, а також не дозволив співробітникам музею її сфотографувати. 

 

Як повідомлялося, спецназ Державного бюро розслідувань 26 травня штурмував Музей Івана Гончара. 

 

Нагадаємо, у музеї п'ятий президент України, лідер партії "Європейська солідарність" Петро Порошенко відкрив виставку картин митців з українським корінням із родинної колекції Порошенків.

 

Раніше Держбюро розслідувань викликало п’ятого президента Петра Порошенка на допит як свідка. Справа стосується кримінального провадження №42020000000000307, в якому досліджується переміщення через митний кордон України з приховуванням від митного контролю колекції культурних цінностей, яка складається із 43 картин всесвітньо відомих художників.