Новини 2020-06-01 12:08

СБУ викрила 385 інтернет-агітаторів, які поширювали фейки про COVID-19

18 агітаторів діяли за завданням РФ.

За час карантину Служба безпеки викрила 385 інтернет-агітаторів, які поширювали фейки про епідемію COVID-19. Про це йдеться на сайті відомства в понеділок, 1 червня.

 

18 виявлених агітаторів діяли за завданням російської сторони. Щодо них СБУ розпочала кримінальні провадження за дії, що спрямовані на посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади (ст. 109 і 110 ККУ). Агітатори «працювали» у Києві, Одесі, Дніпрі, Львові, Херсоні, Полтаві, Кропивницькому, Конотопі, Івано-Франківську, Хмельницькому та Жашкові.

 

Через соціальні мережі російські спецслужби та керовані ними агентурні мережі тролів закликали до порушення карантинних обмежень, проведення акцій протесту, силового захоплення влади та інформаційної підтримки таких заходів.

 

«Так, мешканець Одеської області регулярно розміщував на персональних сторінках у соцмережах інформацію із закликами щодо приєднання західних областей до держав, що межують з Україною. Публікації агітатор отримував з пропагандистських Інтернет-видань та сайтів РФ. Під час слідчих дій, у межах кримінального провадження, співробітники СБ України виявили у помешканні агітатора комп’ютерну техніку та мобільні пристрої з матеріалами, що підтверджують протиправну діяльність», - йдеться в повідомленні.

 

Наразі зловмиснику повідомили про підозру (ч. 1 ст. 110 ККУ).

 

160 осіб притягнуто до адміністративної відповідальності за поширення неправдивих чуток, які можуть викликати паніку або порушення громадського порядку, у межах статті 173-1 КУпАП.

 

Як повідомляється, СБУ заблокувала більше 2,6 тисячі спільнот з понад мільйонною аудиторією.

 

Нагадаємо, на початку травня СБУ спростувала фейк про існування в Україні іноземних біологічних лабораторій.