Новини 2020-06-04 14:04

Справа про розстріли на Інститутській. Захист обвинувачених пояснив, чому не всі ексберкутівці змогли повернутися в Україну

У Зінченка, Аброськіна та Янішевського наразі проблеми з документами.

Після засідання у Святошинському районному суді у справі про розстріли на Інститутській один із адвокатів обвинувачених Стефан Решко заявив, що не всі обвинувачені змогли повернутися в Україну. Про це 4 червня повідомив кореспондент Тиждень.ua.

 

“Перед засіданням я подавав запит до командування операції Об'єднаних сил. Він стосувався роботи КПВВ. У відповіді на цей запит мені повідомили, що жоден із КПВВ наразі не працює через епідемічну ситуацію. Наші підзахисні хочуть брати участь у судовому засіданні, однак наразі не мають такої змоги”, —  заявив Решко в коментарі журналісту Тиждень.ua.

 

Він також додав, що наразі у них є зв’язок із колишніми бійцями беркуту, які проходять у цій справі, однак коли він востаннє з ними контактував, не повідомив. 

 

Разом із тим, на судове засідання з’явилися двоє із п’яти обвинувачених: Олександр Маринченко та Сергій Тамтура. 

 

Адвокат також повідомив, що в інших трьох обвинувачених: Зінченка, Аброськіна та Янішевського наразі проблеми з документами, оскільки їх нібито обміняли, не вручивши українські паспорти.

 

Нагадаємо, що Святошинський райсуд розглядає справу проти п’яти колишніх бійців спецпідрозділу "Беркут": Павла Аброськіна, Сергія Зінченка, Олександра Маринченка, Сергія Тамтури та Олега Янішевського. Їм інкримінують перевищення службових повноважень, незаконне поводження зі зброєю, умисне вбивство та завдання тілесних ушкоджень активістам Майдану.
 
Родичі Героїв Небесної сотні виступили із заявою до президента Володимира Зеленського, у якій закликали не звільняти у рамках обміну підсудних у справі розстрілу Майдану. Йдеться про Сергія Тамтуру, Сергія Зінченка, Павла Аброськіна, Олега Янішевського та Олександра Маринченка.

 

24 грудня адвокат колишніх співробітників спецпідрозділу "Беркут" Валентин Рибін заявив, що екс-беркутівців виключили зі списків на обмін.

 

27 грудня апеляційний суд Києва почав розгляд скарг захисників колишніх беркутівців, які вимагають скасувати для своїх підзахисних будь-які запобіжні заходи. Втім того дня він не встиг розглянути справу.

 

28 грудня судове засідання продовжилося. Під час нього генпрокурор Руслан Рябошапка вирішив змінити групу прокурорів у складі Донського, Земскова, Сімонова та Малашич, які працювали над справою впродовж кількох років. Рябошапка визнав за ними втрату повноважень, тож ці прокурори залишили засідання. Водночас, представники потерпілих оголосили відвід «новим» прокурорам – Куцому, Шевеленку, Мазепіній та іншим. Оскільки вони, за словами адвокатів потерпілих, не володіють матеріалами справи, не мали можливості ознайомитися із сотнями томів справи про розстріли на Інститутській, сама постанова про заміну прокурорів складена з порушеннями. Проте суд цей відвід не задовольнив.

 

Як повідомлялося, 4 червня суд у справі про розстріл на Інститутській не зміг провести судове засідання у зв'язку з відсутністю повноважень у присяжних.