Новини 11:49

Правозахисники просять Захід заморозити активи українських чиновників-порушників прав людини

Найбільше порушень прав людини в Україні заіксовано правозахисниками з боку органів прокуратури. Про це Радіо Свобода розповів голова правління Української Гельсінської групи Євген Захаров.

Ініціативна група українських правозахисників звернулася з відкритим листом до керівників країн Заходу з проханням заборонити видачу віз українським чиновникам, що систематично порушують права людини, і заморозити їхні фінансові активи..

«Під час переговорів щодо безвізового режиму, щодо зони вільної торгівлі враховують порушення прав людини в Україні. Але ж це буде покарання країни, а не конкретних посадовців держави, які порушили права людини. Тому, думаю, така ідея є вірною. Ми поки що не можемо назвати конкретних осіб, але на мій погляд, найбільше таких порушень в Україні є з боку органів прокуратури», - сказав правозахисник.

Ідея в українських правозахисників виникла під впливом прикладу американського сенатора Бенджаміна Кардіна, який запропонував до Конгресу схожий законопроект щодо російських політиків.

До звернення приєднались очільники Ініціативної групи зі створення Громадського Комітету захисту від політичних переслідувань в Україні, Української Гельсінської групи, Харківської правозахисної групи, Центру політико-правових реформ. Збір підписів триває.

Як повідомлялось, у щорічній доповіді Держдепартаменту США за підсумками 2010 року проаналізовано стан справ з правами людини в 194 країнах світу. Адміністрация США констатує, що захист прав людини погіршився в Росії, Україні та Білорусі.

Зокрема у розділі, присвяченому Україні, найбільш проблемними названі «повідомлення про серйозні зловживання поліції та смерть в ув`язненні, побиття й тортурах затриманих і ув`язнених, важкі умови в місцях утримання під вартою, свавільне та тривале досудове утримання під вартою, неефективну й корумповану судову систему.

Також у документі йдеться «про підвищений тиск уряду на незалежні ЗМІ, обмеження на свободу зборів, та появу політично мотивованого судового переслідування опозиційних політиків».

Крім того звертається увага на дуже поширену корупції в уряді та суспільстві, а також про факти переслідували і залякували організацій громадянського суспільства СБУ.

У відповідь, радник президента Ганна Герман заявила, що  «Звіт про права людини : Україна, 2010 рік», підготовлений і оприлюднений Державним департаментом США безнадійно застарілий.

схожі новини