Новини 2020-06-05 09:49

Facebook маркуватиме контрольовані урядами ЗМІ

До списку увійшли: Russia Today, Sputnik, Xinhua News і Philippine News Agency.

Соціальна мережа Facebook почне маркувати повідомлення контрольованих державою ЗМІ. Про це 4 червня повідомив у Twitter глава відділу кібербезпеки Facebook Натан Глейхер.

 

"Ми гарантуємо більшу прозорість цих видань, оскільки вони поєднують вплив медіаорганізацій зі стратегічної підтримкою держави, і ми вважаємо, що люди повинні знати, що новини, які вони читають, походять з боку видань, які можуть перебувати під впливом уряду", —  зазначив Глейхер.

 

Уточнюється, що позначки спочатку з'являться на сторінках ЗМІ, а протягом наступного тижня будуть додані в повідомлення в стрічці новин.

 

Визначення Facebook для ЗМІ як контрольованих державою було розроблено у співпраці з експертами та організаціями в сфері засобів масової інформації, управління, прав людини.

 

Компанія зазначає, що буде приймати рішення про те, чи є ЗМІ контрольованим державою, на основі схеми фінансування і структури медіакомпаній, а також відкритих джерел звітності про них.

 

ЗМІ, визнані контрольованими державою, зможуть оскаржити свій статус.

 

Зазначається, що серед ЗМІ, які отримають маркування - Russia Today, Sputnik, Xinhua News і Philippine News Agency.

 

Тим часом телекомпанія Al Jazeera не отримає маркування, оскільки перебуває в приватній власності, хоча при цьому має члена королівської сім'ї Катару головою правління компанії.

 

Нагадаємо, що 12 лютого, Facebook повідомив про блокування близько 100 фальшивих облікових записів, які поширювали неправдиву інформацію проти України та інших країн Східної Європи.