Новини 2020-06-05 15:07

В Україні третій день поспіль зростає кількість випадків COVID-19 - Шмигаль

Графік виходу з карантину може змінитися, якщо тенденція зберігатиметься надалі.

В Україні третій день поспіль зростає кількість випадків захворювання на COVID-19. Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль, йдеться на сайті глави держави у п’ятницю, 5 червня.

 

В уряді наголошують, що якщо тенденція зберігатиметься й надалі, то пом’якшення карантину може призвести до погіршення епідеміологічної ситуації в країні – відтак графік виходу з карантину може змінитися.

 

«Уряд усе ще йде за обраним планом пом’якшення обмежувальних заходів, однак за умови серйозного погіршення епідеміологічної ситуації графік може бути змінений», - йдеться в повідомленні.

 

Зазначимо: станом на 5 червня в Україні підтверджено 25 964 випадки COVID-19. 11 372 людини одужали, 762 - померли. За добу підтверджено 553 випадки. 

 

Нагадаємо, з 22 травня Україна перейшла до адаптивної моделі карантину, який триватиме попередньо до 22 червня. Водночас, уряд послаблює загальнонаціональні обмежувальні заходи. Послаблення діятимуть лише в тих регіонах, де дозволяє епідемічна ситуація. Чи готова область послаблювати карантин, визначають за трьома показниками: інцидентність, завантаженість ліжок та охоплення тестуванням.

 

При цьому, регіони мають повернути карантинні обмеження, якщо епідеміологічна ситуація три дні поспіль не відповідає вимогам для пом’якшення карантину. 

 

1 червня Україна перейшла до наступного етапу послаблення карантину – епідемічна ситуація в більшості областей дає змогу відкрити спортивні зали та фітнес-центри, заклади освіти, запустити міжобласне автомобільне сполучення та залізничні перевезення.

 

З 5 червня буде дозволена робота закладів громадського харчування, зокрема приймання відвідувачів у приміщеннях, проведення релігійних заходів у приміщенні за умови перебування не більше 1 особи на 5 м². Особам старше 60 років можна буде не дотримуватися самоізоляції.

 

схожі новини