Новини 2020-06-11 15:30

Стерненку вручили клопотання про цілодобовий домашній арешт

Судове засідання відбудеться в приміщенні Шевченківського районного суду Києва.

Активісту та колишньому  лідеру одеського "Правого сектору" Сергію Стерненку вручили клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді цілодобового домашнього арешту. Про це 11 червня повідомив його адвокат Масі Найєм у Facebook. 

 

«Вручили клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді цілодобового домашнього арешту, що Європейським судом з прав людини вже давно прирівнюється до запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Судове засідання відбудеться в приміщенні Шевченківського районного суду м. Києва. Дата та час ще невідомі», - зазначив адвокат.

 

Як зазначалося, 11 червня Сергію Стерненку в СБУ оголосили підозру про умисне вбивство та незаконне носіння холодної зброї. 

 

Нагадаємо, 24 травня 2018 року невідомі скоїли напад на одеського активіста, керівника громадської організації "Небайдужі" Сергія Стерненка, один із нападників загинув. Медики доставили активіста до операційної. За його словами, нападників було двоє. Один втік, інший – отримав від Стерненка смертельний удар ножем.

 

Прокуратура впродовж двох років не вбачала у діях хлопця під час третього нападу злочину, допоки у березні 2020-го на посаду генпрокурора не прийшла Ірина Венедіктова, яка в інтерв’ю журналістам «Української правди» заявила, що підозра Стерненкові буде: або за умисне убивство, або за умисне убивство при перевищенні меж необхідної самооборони. Згодом активіст отримав три повістки до Служби безпеки: дві заднім числом і ще одну – на 18 травня. 

 

18 травня Стерненко повідомив, що залишається в статусі потерпілого у справі про смерть його нападника.

 

9 червня Стерненко прийшов до Служби безпеки України, але підозру йому не вручили. 

 

11 червня співробітники Національної поліції перекрили під'їзди до приміщення Головного управління Служби безпеки України та не пропускають туди людей.Там активісту та колишньому  лідеру одеського "Правого сектору" Сергію Стерненку збираються оголосити про підозру.