Новини 2020-06-11 15:59

Шмигаль назвав умову посилення карантину в Україні

Водночас найближчим часом уряд не буде змінювати систему управління карантином.

В Україні можуть посилити карантин у разі погіршення епідеміологічної ситуації у 10 областях. Про це прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив на брифінгу, передає «РБК-Україна» у четвер, 11 червня.

 

За словами прем'єра, найближчим часом уряд не буде змінювати систему управління карантином.

 

«Ми не припускаємо найближчим часом зміни системи управління карантином. Якщо в критичній кількості областей буде погіршення - це 10 і більше областей, - це буде приводом для прийняття рішення про посилення в державі», - сказав Шмигаль.

 

Зазначимо: в Україні станом на 9:00 11 червня виявлено 29 070  випадків COVID-19, з них 854 летальних, 13 141 пацієнт одужав. За добу зафіксовано 689 нових випадків.

 

Нагадаємо, з 22 травня Україна перейшла до адаптивної моделі карантину, який триватиме попередньо до 22 червня. Водночас, уряд послаблює загальнонаціональні обмежувальні заходи. Послаблення діятимуть лише в тих регіонах, де дозволяє епідемічна ситуація. Чи готова область послаблювати карантин, визначають за трьома показниками: інцидентність, завантаженість ліжок та охоплення тестуванням.

 

При цьому, регіони мають повернути карантинні обмеження, якщо епідеміологічна ситуація три дні поспіль не відповідає вимогам для пом’якшення карантину. 

 

1 червня Україна перейшла до наступного етапу послаблення карантину – епідемічна ситуація в більшості областей дає змогу відкрити спортивні зали та фітнес-центри, заклади освіти, запустити міжобласне автомобільне сполучення та залізничні перевезення.

 

З 5 червня дозволена робота закладів громадського харчування, зокрема приймання відвідувачів у приміщеннях, проведення релігійних заходів у приміщенні за умови перебування не більше 1 особи на 5 м². Особам старше 60 років можна не дотримуватися самоізоляції.

 

З 10 червня почався наступний етап пом'якшення карантину, на якому передбачено відкриття баз відпочинку та санаторіїв, за винятком дитячих таборів, та проведення культурних заходів. Також з 10 червня відновлюється пропуск через лінію розмежування в контрольних пунктах в’їзду-виїзду в районі проведення операції Об’єднаних сил. 

 

схожі новини