Новини 15:00

Опозиція складає список українських чиновників, яких не варто пускати у Європу

Фракції БЮТ та НУНС звернуться європейських країн з вимогою заборонити в’їзд до ЄС низці українських чиновників. Про це повідомляє «Українська правда» з посиланням на власні джерела у БЮТ і НУНС.

Наступного тижня ці фракції збиратимуть підписи під відповідним зверненням до послів країн ЄС.

За інформацією джерел, таке звернення є реакцією на резолюцію Європарламенту про ситуацію в Україні, зокрема, щодо справи Юлії Тимошенко та інших членів колишнього уряду.

Так, опозиція вимагатиме заборонити в’їзд до країн ЄС генпрокурору Віктору Пшонці, його заступнику Ренату Кузьміну, начальнику головного управління з розслідування особливо важливих справ Андрію Курисю, старшому слідчому з особливо важливих справ Олександру Нечвоглоду, слідчому з особливо важливих справ Сергію Войченку.

До «чорного списку» також увійшла низка суддів: голова Печерського райсуду Києва Інна Отраш, судді цього суду Сергій Вовк, Галина Супрун, Віта Бортницька, Вікторія Горкава, Оксана Царевич, а також судді апеляційного суду Києва Галина Полтавцева, Валерій Лашевич, заступник голови апеляційного суду Києва Марія Приндюк.

Якповідомлялось, 10 червня громадські лідери та правозахисники закликали демократичні держави заборонити видачу віз та заморозити фінансові активи українських чиновників, які порушують права людини та причетні до політичних переслідувань.

Ідея в українських правозахисників виникла під впливом прикладу американського сенатора Бенджаміна Кардіна, який запропонував до Конгресу схожий законопроект щодо російських політиків.

До ініціативної групи зі створення Громадського Комітету захисту від політичних переслідувань в Україні увійшли лідери Українського Гельсінського комітету з прав людини, Харківської правозахисної групи та інших відомих громадських організацій.

Нещодавно західні ЗМІ повідомили, що автократична Україна провокує Брюссель застосовувати додаткові «виховні» заходи до чиновників.

Невдоволення ЄС викликають також утиски опозиції в Україні та тривалі кримінальні справи проти Юлії Тимошенко та Юрія Луценка.

схожі новини