Новини 2020-06-26 14:08

42% українців вважають, що загальна ситуація в Україні за рік погіршилася

Серед різних сфер суспільного життя респонденти найчастіше констатують погіршення ситуації у рівні цін і тарифів.

Відносна більшість опитаних громадян (42%) зазначають, що загальна ситуація в Україні за останній рік погіршилася, 33% вважають, що вона не змінилася, а 15% — що вона покращилася. Про це свідчать результати опитування соціологічної служби Центру Разумкова, оприлюднені 26 червня.

 

«Серед різних сфер суспільного життя респонденти найчастіше констатують погіршення ситуації у рівні цін і тарифів (57%) та в економічному становищі країни (50%). В інших сферах абсолютна чи відносна більшість респондентів вказують на відсутність істотних змін протягом останнього року», — йдеться у дослідженні.

 

Так, зазначають відсутність змін у рівні свободи слова 60%, рівні демократії — 59%, пенсійному забезпеченні — 57%, оплаті праці — 56%, рівні добробуту родини — 52%, дотриманні законності державними службовцями — 51%, ставленні влади до громадян — 49%, охороні здоров’я — 43%, міжнародному іміджі України — 36%. На покращення ситуації вказує невелика частина респондентів при оцінюванні всіх сфер (від 7% стосовно зміни економічного становища країни до 21% при оцінці зміни міжнародного іміджу України).


Результати дослідження, що проводилося соціологічною службою Центру Разумкова з 24 по 29 квітня 2020 року методом телефонного інтерв’ю на основі випадкової вибірки номерів мобільних і стаціонарних телефонів. Було опитано 2056 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей за вибіркою, що репрезентує доросле населення за основними соціально-демографічними показниками. Теоретична похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.

 

Нагадаємо, 37% опитаних українців оцінили діяльність президента України Володимира Зеленського протягом першого року перебування при владі «добре» або «дуже добре». Відносна більшість, 34% опитаних оцінили його діяльність на «3» («не погано і не добре»), а 28% — «досить погано» або «дуже погано». 

схожі новини