Новини 2020-07-07 13:25

Facebook, Google й Twitter припиняють співпрацю з поліцією Гонконгу

Таке рішення прийняли світові платформи після ухвалення Китаєм контроверсійного закону про нацбезпеку регіону.

Компанії Facebook, Google й Twitter тимчасово припиняють надавати дані користувачів на запит правоохоронцям Гонконгу після ухвалення Китаєм контроверсійного закону про нацбезпеку регіону.Про це повідомив представник компанії, передає CNN.

 

 

«Деякі найбільші світові платформи соцмереж й інтернету заявили, що припиняють надавати дані користувачів на запит правоохоронців Гонконгу під час перегляду контроверсійного закону, ухваленим Китаєм», – йдеться у повідомленні.

 

 

За словами представника Facebook та її месенджера, наразі обмін даними із силовиками Гонконгу поставлений на паузу, адже триває детальний перегляд ухваленого Китаєм закону про нацбезпеку регіону.

 

 

У Google й Twitter також взяли паузу в питанні обміні даними з правоохоронцями Гонконгу й почали досліджувати текст закону.

 

 

Як повідомлялося, Постійний комітет Всекитайських зборів народних представників, який здійснює законодавчу владу, прийняв закон про забезпечення національної безпеки в Гонконгу.

 

 

Всекитайські збори народних представників ухвалили 28 травня закон про національну безпеку Гонконгу в обхід місцевого гонконзького законодавчого органу. За ухваленим законом китайська влада зможе в обхід місцевого уряду карати за дії, які у Пекіні розцінюватимуть як такі, що загрожують національній безпеці та підривають державну владу в Гонконгу.

 

 

Ухвалення цього закону розкритикували у ЄС, Великій Британії, США та інших країнах. Зокрема, владу Китаю звинувачують у порушенні зобов’язань щодо Гонконгу, взятих у рамках китайсько-британської угоди про передачу цієї території КНР.