Новини 2020-07-10 16:45

"Справа Василя Стуса". Суд за позовом Медведчука перенесли

Наступне засідання відбудеться 14 серпня.

Дарницький районний суд Києва 10 липня не встиг ухвалити рішення у справі за позовом народного депутата від "Опозиційної платформи - За життя" Віктора Медведчука, який домагається заборони книги про Василя Стуса журналіста Вахтанга Кіпіані. Про це повідомляє Громадське

 

 

Наступне засідання відбудеться 14 серпня.

 

Поки суд розглянув лише перший том матеріалів справи.

 

Медведчук позивається до автора книги Вахтанга Кіпіані, видавництва Vivat і книжкової фабрики "Юнісофт" та вимагає заборонити видання й розповсюдження книги "Справа Василя Стуса" "у будь-який спосіб на будь-якій території".

 

У книзі йдеться, зокрема, про судовий процес 1980-го року, під час якого Медведчук був адвокатом репресованого поета Василя Стуса. На думку Кіпіані, захисник поета не виконав свого обов’язку та був контрольований радянською системою.

 

Кіпіані обурений бажанням Медведчука заборонити поширення книги "на будь-якій території". За його словами, вже продано близько 10 тисяч примірників книги й запланована презентація у Північній Америці.

 

Нагадаємо, у 2018 році під час роботи над фільмом про Стуса "Заборонений" продюсерам кінострічки телефонували з адміністрації Медведчука та вимагали прибрати сцену з нардепом. 

 

схожі новини