Новини 2020-07-15 10:34

Обмеження автономії Гонконгу. Трамп підписав закон про санкції проти Китаю

Раніше Пекін ухвалив закон про нацбезпеку колишньої британської колонії.

Президент США Дональд Трамп 14 липня підписав закон про нові санкції проти Китаю у зв'язку з його діями проти Гонконгу. Про це повідомляє Politico

 

 

Обмеження стосуються китайських чиновників, бізнесу та банків, які "допомагають Китаю обмежувати автономію Гонконгу".

 

"Цей закон дає моїй адміністрації нові потужні інструменти, щоб притягнути до відповідальності людей та організації, які беруть участь у гасінні свободи Гонконгу", - сказав Трамп.

 

Очікується, що Китай також відповість на цей крок санкціями. 

 

Як повідомлялося, Постійний комітет Всекитайських зборів народних представників, який здійснює законодавчу владу, прийняв закон про забезпечення національної безпеки в Гонконгу.

 

Всекитайські збори народних представників ухвалили 28 травня закон про національну безпеку Гонконгу в обхід місцевого гонконзького законодавчого органу. За ухваленим законом китайська влада зможе в обхід місцевого уряду карати за дії, які у Пекіні розцінюватимуть як такі, що загрожують національній безпеці та підривають державну владу в Гонконгу.

 

Ухвалення цього закону розкритикували у ЄС, Великій Британії, США та інших країнах. Зокрема, владу Китаю звинувачують у порушенні зобов’язань щодо Гонконгу, взятих у рамках китайсько-британської угоди про передачу цієї території КНР.

схожі новини