Новини 2020-07-15 11:38

Кораблі НАТО увійшли в Чорне море для навчання з ВМС України

Маневри допоможуть підвищити сумісність між союзниками та регіональними партнерами.

Підрозділи другої постійної Морської групи НАТО (SNMG2) і другої постійної групи протидії мінам НАТО (SNMCMG2) вдруге цьогоріч увійшли до Чорного моря для участі у двох регіональних навчаннях, організованих болгарським та українським флотами. Про це повідомила прес-служба Об'єднаного командування ВМС НАТО.

 

Капітан іспанського флоту Мануель Агірре, який очолює середземноморську військово-морську групу НАТО зазначив: "Незважаючи на пандемію COVID-19, SNMG2 неухильно виконував програму заходів, що були заплановані багато місяців вперед. Цей візит до Чорного моря, перший з моменту, коли я взяв командування, є ще одним прикладом виконання постійних регіональних зобов'язань НАТО з нашими союзниками та партнерами".

 

Його група SNMG2 прибула до Чорного моря 9 липня і складається з трьох фрегатів Іспанії, Румунії та Туреччини.

 

Кораблі SNMCMG2 HS Aliakmon (флагман), ESPS Tambre, TCG Amasra та ITS Gaeta на чолі з командувачем грецького військового флоту Димитріосом Кацурасом 7 липня вийшли у Чорне море, де до них приєднався румунський тральник і з яким вони 10 липня прибули в Бургас.

 

"Фаза інтеграції сил в Егейському морі була важливою для того, щоб групи стала повністю здатними до виконання місії та зробити свій внесок у підвищення готовності НАТО при першому розгортанні в Чорному морі", - наголосив командувач SNMCMG2 Кацурас.

 

Як повідомляє прес-служба Об'єднаного командування ВМС НАТО: "Постійна військово-морська група з трьох країн-союзниць, Болгарії, Румунії та Туреччини, і двох регіональних партнерів: України та Грузії, що межують з Чорним морем, регулярно зустрічається в регіоні. Окрім проведення патрулювання морської безпеки в міжнародних водах, ці два навчання допоможуть підвищити сумісність між союзниками та регіональними партнерами."

 

Заплановані візити кораблів до болгарського порту Бургас та українського порту Одеса.

 

Варто зазначити, що напередодні цьогорічного навчання Sea Breeze-2020, в якому візьмуть участь кораблі та авіакрило ВМС Збройних сил України, у північно-західній акваторії Чорного моря проведено 5-денний збір-похід кораблів катерів та суден українського флоту з метою відпрацювання елементів бойової підготовки, злагодженості підрозділів різнорідних сил та демонстрації їх присутності в Чорноморському регіоні.

 

Згідно з узгодженим у травні цього року планом проведення Sea Breeze -2020, учасники міжнародного навчання відпрацьовуватимуть завдання виключно у морській фазі із залученням авіації. Участь у Sea Breeze-2020 візьмуть близько десяти країн, а однією з особливостей буде залучення до навчання кораблів постійної групи НАТО.

 

Нагадаємо, 2019 року з 1 по 12 липня в акваторії північно-західної частини Чорного моря, а також на полігонах в Одеській, Миколаївській та Херсонській областях пройшли чергові щорічні багатонаціональні військово-морські навчання Sea Breeze-2019. Основні зусилля під час навчань були спрямовані на відпрацювання контролю та захисту морських комунікацій, важливої берегової інфраструктури.

схожі новини