Новини 2020-07-16 10:54

Комітет ВР порекомендував призначити на посаду голови НБУ Кирила Шевченка

Голосування має відбутися зранку, 16 липня.

Фінансовий комітет Верховної Ради рекомендував парламенту призначити на посаду голови Нацбанку Кирила Шевченка. Про це 16 липня повідомив перший заступник голови комітету, нардеп від "Голосу" Ярослав Железняк.

 

"Щойно наш фінансовий Комітет рекомендував Парламенту призначити на посаду Голови НБУ Кирила Шевченко. За проголосувало більшість колег. 1 проти, 5 утримались. Я особисто утримався, але головне, найцікавіше питання залишив на пленарне засідання. Голосування в Раді вже сьогодні зранку", - зазначив Железняк.

 

Нагадаємо, що 13 липня у Нацбанку наголосили на важливості збереження незмінності політики центробанку і зазначили, що головою Нацбанку має бути професіонал, який буде згоден зі стратегічним баченням реформ Нацбанку. Також це має бути технократ без політичних амбіцій і людина з залізними нервами.

 

Раніше, 9 липня, президент Володимир Зеленський заявив, що в Національного банку дуже жорстка монетарна політика, а до кінця 2020 року в Україні потрібно спростити процедуру отримання бізнесом кредитів.

 

 10 липня банкір та голова правління Райффайзен Банку Аваль у 2005-2019 роках Володимир Лавренчук заявив, що політика Національного банку України у 2014-2018 роках була адекватна до політики центральних банків Центральної та Східної Європи, а закиди про жорстку монітарну політику є емоційними.

 

 

схожі новини