Новини 2020-07-17 19:40

У Сєвєродонецьку СБУ затримала одного з ключових організаторів «референдуму» 2014 року

Чоловіку загрожує до 10 років позбавлення волі.

Служба безпеки України затримала у Сєвєродонецьку одного з ключових організаторів антиконституційного «референдуму» зі створення так званої «ЛНР». Про це повідомляється на сайті відомства у п’ятницю, 17 липня.

                

За даними слідства, зловмисник є колишнім українським чиновником, який багато років працював на керівних посадах в органах внутрішніх справ та очолював управління транспорту Луганської міськради. Навесні 2014 року він приєднався до проросійських терористів та став активним учасником антиукраїнських мітингів в обласному центрі. Він отримав посаду так званого «голови координаційної народної ради Луганської області» і брав активну участь в організації та проведенні у регіоні антиконституційного «референдуму» 2014 року щодо створення псевдоутворення «ЛНР».

 

Зловмиснику не вдалося довго утриматись на керівних позиціях у самозваних «органах влади» так званої «ЛНР». Невдовзі його відтіснили нові «фаворити» проросійських терористів.

 

За оперативною інформацією, протягом кількох років колишній чиновник намагався займатись бізнесом на тимчасово окупованій території. Однак згодом він усвідомив відсутність будь-яких перспектив у так званій «ЛНР», вирішив отримати закордонний паспорт, придбати нерухомість і легалізуватись на контрольованій урядом території України. 

 

Фігуранту повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканість України, вчинене представником влади, або повторно, або за попередньою змовою групою осіб, або поєднане з розпалюванням національної чи релігійної ворожнечі) ККУ. Йому загрожує до 10 років позбавлення волі.

 

Нагадаємо, раніше в Києві був затриманий куратор «ДНР». За даними слідства, він брав активну участь у створенні «Розвідувального управління ДНР» окупаційної адміністрації РФ в Донецькій області та виконував завдання спецслужб країни-окупанта.