Новини 2020-07-22 09:45

У США схвалили проект бюджету із розширеними санкціями щодо "Північного потоку-2"

Законопроєкт підтримали 295 конгресменів і 125 виступили проти.

Палата представників Конгресу США схвалила проект оборонного бюджету на наступний фінансовий рік на суму 740,5 млрд доларів, у який включені розширені санкції проти газопроводів "Північний потік-2" та "Турецький потік". Про це йдеться на сайті Палати представників

 

Законопроект підтримали 295 конгресменів і 125 виступили проти.

 

Зокрема, у документі передбачені санкції за "сприяння продажу, оренди або надання" трубоукладальних суден для будівництва газопроводів, "надання страхування і перестрахування", а також послуг або приміщень для технічної модернізації суден, пов'язаних з будівництвом газопроводу.

 

Також у документі йдеться про створення фонду в 3,6 млрд доларів для боротьби з Китаєм в Індійсько-Тихоокеанському регіоні і виділення 1 млрд доларів на допомогу Пентагону у забезпеченні готовності до пандемії в умовах коронавірусної кризи.

 

Раніше повідомлялося, що США включили російські газогони "Північний потік – 2" та другу нитку "Турецького потоку"  у санкційний закон CAATSA.

 

Зауважимо, Росія хоче запустити газогони "Північний потік-2" та "Турецький потік", щоб постачати до Європи газ в обхід України. Зокрема, "Північний потік-2" пролягатиме через води Росії, Фінляндії, Швеції, Німеччини та Данії. Данія стала останньою країною, що надала дозвіл на будівництво.

 

"Північний потік-2" будує російський Газпром спільно з європейськими компаніями Engie, Uniper, OMV, Shell і Wintershall. Планувалося завершити його до кінця 2019 року. Запланована потужність "Північного потоку-2" - 55 млрд кубометрів газу за рік, довжина - понад 1,2 тисяч км. Загальна вартість проекту оцінюється у 9,5 млрд євро.

 

Україна, Польща, країни Балтики та США розглядають "Північний потік-2" як політичний проект, який РФ може використати для тиску на Європу.