Новини 2020-07-23 14:17

Шмигаль заявив, що законопроект про локалізацію не відповідає низці параметрів Угоди про асоціацію з ЄС

Він говорить про "золоту середину" між підтримкою власної економіки та не порушенням міжнародних угод.

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявляє, що ухвалений Верховною Радою у першому читанні законопроект про локалізацію, спрямований на розвиток машинобудування, у чинній редакції не відповідає деяким параметрам Угоди про асоціацію України і Європейського Союзу. Про це 23 липня повідомляє видання Інтерфакс-Україна.

 

"Закон ухвалений у першому читанні. Він є досить жорстким для мене, наших міжнародних партнерів. Він досить цікавий для нашої промисловості й економіки", - зазначив Шмигаль.

 

Він сказав, що нині завдання влади - знайти "золоту середину" для того, щоб підтримати власну економіку під час кризи, але водночас не порушити міжнародних угод, які вже укладено. Шмигаль упевнений, що можливості для такого компромісу існують.

 

"Поки що міжнародні партнери абсолютно спокійно це сприймають, оскільки розуміють, що це перше читання", - повідомив Шмигаль.

 

Він наголосив, що позиція уряду полягає в тому, що не може йтися про жорстку локалізацію, а лише про використання нецінових критеріїв у розмірі 30% під час проведення державних закупівель, які даватимуть якісь преференції для товарів, що мають складову українського виробництва.

 

Нагадаємо, що 23 липня Громадська мережа "ОПОРА" проаналізувала зміни у виборчому законодавстві від 16 липня, і заявляє, що серед них є як позитивні, так і негативні моменти.