Новини 21:00

США продовжили санкції проти високопосадовців Білорусі

США продовжили на рік санкції проти представників керівництва Білорусі, введені 16 червня 2006 Джорджем Бушем-молодшим. Про це йдеться у листі Барака Обами до конгресу.

Обама зазначив, що події останніх місяців в Білорусі демонструють відкат цієї країни в русі до демократії.

«Дії і здійснювана політика деяких членів уряду Білорусії все ще становлять надзвичайну загрозу національній безпеці США. Згідно з чинним законодавством, я продовжую санкції на один рік», - йдеться у листі.

Влітку 2006 року розпорядженням Буша США заблокували власність і активи десяти керівників уряду Білорусії, включаючи президента Алєксандра Лукашенка, голову КДБ Білорусії Степана Сухарєнка, голову державної телерадіокомпанії Алєксандра Зімовского, міністра внутрішніх справ Білорусії Владимира Наумова, заступника голови адміністрації президента Білорусії Наталії Пяткевіч та інших.

Як повідомлялось, у травні міністри закордонних справ країн ЄС на зустрічі в Брюсселі домовилися про розширення санкцій проти Білорусі. Зокрема, розширити список осіб, яким заборонений в’їзд до ЄС, а також заморозити їхні фінансові активи за кордоном.

До списку вирішили додати ще 13 імен. Наразі до нього входять 170 білоруських чиновників на чолі з президентом Білорусі.

Розширення санкцій стало відповіддю на винесені нещодавно вироки учасникам акції протесту в Мінську 19 грудня, зокрема, колишньому кандидатові в президенти Андрію Саннікову, якого засудили до 5 років позбавлення волі.