Новини 2020-08-06 19:46

Офіс генпрокурора вимагатиме екстрадиції затриманих у Білорусі бойовиків

Рішення про видачу буде прийнято після одержання запитів білоруською стороною.

Офіс генпрокурора запитуватиме видачу затриманих у Білорусі бойовиків приватної військової компанії Вагнера. Про це повідомляється на сайті ОГП за підсумками розмови генпрокурора Ірини Венедіктової з генпрокурором Білорусі Аляксандром Конюком.

 

«Ірина Венедіктова підтвердила білоруському колезі намір Офісу Генерального прокурора запитувати видачу 28 осіб, серед яких 9 українців, які 29 липня були затримані правоохоронними органами Білорусі», - йдеться в тексті.

 

Зазначається, що нині органом досудового розслідування готуються клопотання про екстрадицію, після отримання яких ОГП направить запити в Мінськ.

 

Натомість Конюк повідомив, що рішення про видачу буде прийнято після одержання запитів білоруською стороною.

 

Зауважимо: раніше повідомлялося, що Київ зробив запит про видачу бойовиків. Тим не менш, офіційної комунікації про згоду Мінська передати бойовиків Києву ще не було.

 

Нагадаємо, у ніч на 29 липня під Мінськом  працівники правоохоронних органів Білорусі затримали понад 30 бойовиків іноземної приватної військової компанії. Вони виявилися найманцями російської ПВК Вагнера. Стверджується, що правоохоронці отримали інформацію про прибуття на територію Білорусі понад 200 бойовиків для дестабілізації ситуації у період виборчої кампанії. 

 

29 липня заступник секретаря Ради національної безпеки й оборони України Сергій Кривонос заявив, що Київ може вимагати видачі уродженців України, яких затримали в Білорусі разом з іншими бойовиками. 30 липня Білорусь звернулася до української сторони з проханням перевірити причетність затриманих бойовиків до злочинів в Україні. 

 

6 серпня президент Білорусі Аляксандр Лукашенка доручив запросити в Білорусь генеральних прокурорів України та Росії для розгляду ситуації із затриманими бойовиками.

схожі новини