Новини 2020-08-11 10:11

ПЕН-клуб закликає підписати заяву з вимогою справедливого суду щодо Кіпіані та Vivat

Звернення до Уповноваженої з прав людини буде опубліковане у вівторок, 11 серпня.

Український ПЕН-клуб закликає підписати заяву до Уповноваженої з прав людини Людмили Денісової з вимогою справедливого суду у справі за позовом Віктора Медведчука проти історика, журналіста Вахтанґа Кіпіані та українського видавництва Vivat. Про це повідомляє прес-служба ПЕН-клубу.

 

 

"Особиста думка автора книги “Справа Василя Стуса. Збірка документів з архіву колишнього КДБ УРСР” ґрунтується на фактах і свідченнях, викладених в архівних документах колишнього КДБ УРСР, розміщених в означеній книзі. Підкреслюємо, що ті фрази, які обурили Віктора Медведчука і спричинили судовий позов, є оціночними судженнями із фактологічним підґрунтям. А тому об'єктивно довести їх достовірність або спростувати неможливо. Про це свідчать норми законів, як вітчизняних, так і міжнародних", - йдеться у заяві, з повним текстом якої можна ознайомитися за посиланням: https://bit.ly/3gKk2uE.

 

Свій підпис під зверненням можна лишити тут: https://bit.ly/2DFOJTg
 

Як зазначається, заява буде опублікована у вівторок, 11 серпня. 

 

Нагадаємо, Медведчук позивається до автора книги "Справа Василя Стуса" Вахтанґа Кіпіані, видавництва Vivat і книжкової фабрики "Юнісофт" та вимагає заборонити видання й розповсюдження книги "у будь-який спосіб на будь-якій території".

 

У книзі йдеться, зокрема, про судовий процес 1980-го року, під час якого Медведчук був адвокатом репресованого поета Василя Стуса. На думку Кіпіані, захисник поета не виконав свого обов’язку та був контрольований радянською системою.

 

Кіпіані обурений бажанням Медведчука заборонити поширення книги "на будь-якій території". За його словами, вже продано близько 10 тисяч примірників книги й запланована презентація у Північній Америці.

 

Як повідомлялося, Дарницький районний суд Києва 10 липня не встиг ухвалити рішення у справі за позовом Медведчука. Наступне засідання відбудеться 14 серпня.

 

 

схожі новини