Новини 2020-08-12 15:50

Офіс генпрокурора офіційно попросив Білорусь видати «вагнерівців»

Ці особи брали активну участь в бойових діях на території Донецької та Луганської областей у складі терористичних організацій «ЛНР» та «ДНР».

У вівторок, 11 серпня, Офіс генпрокурора звернувся до Генпрокуратури Білорусі із запитами про видачу затриманих «вагнерівців». Про це повідомляється на сайті ОГП.

 

Зазначається, що всім 28 особам, серед яких 9 українців, було повідомлено про підозру в участі у терористичній організації (ч. 1 ст. 258-3 КК України). Шевченківським райсудом Києва підозрюваним обрано запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою.

 

Слідством встановлено, що ці особи брали активну участь в бойових діях на території Донецької та Луганської областей у складі терористичних організацій «ЛНР» та «ДНР».

 

Нагадаємо, у ніч на 29 липня під Мінськом  працівники правоохоронних органів Білорусі затримали понад 30 бойовиків іноземної приватної військової компанії. Вони виявилися найманцями російської ПВК Вагнера. Стверджується, що правоохоронці отримали інформацію про прибуття на територію Білорусі понад 200 бойовиків для дестабілізації ситуації у період виборчої кампанії. 

 

29 липня заступник секретаря Ради національної безпеки й оборони України Сергій Кривонос заявив, що Київ може вимагати видачі уродженців України, яких затримали в Білорусі разом з іншими бойовиками. 30 липня Білорусь звернулася до української сторони з проханням перевірити причетність затриманих бойовиків до злочинів в Україні. 

схожі новини