Новини 2020-08-14 17:16

"Справа Василя Стуса". Судове засідання за позовом Медведчука перенесли на вересень

18 вересня у Дарницькому районному суді Києва розглянуть останній том доказів і проведуть судові дебати.

Судове засідання у справі за позовом Віктора Медведчука проти Вахтанга Кіпіані та видавництва Vivat через книгу "Справа Василя Стуса" перенесли на 18 вересня. Про це у п'ятницю, 14 серпня, повідомила прес-служба видавництва Vivat у Facebook.

 

Як зазначається, засідання відбудеться у Дарницькому районному суді Києва о 10:00. На ньому розглянуть останній том доказів і проведуть судові дебати. 

 

 

Зауважимо, 14 серпня відбувався черговий розгляд справи за позовом Віктора Медведчука до автора книги про Василя Стуса Вахтанга Кіпіані та видавництва Vivat. Під будівлю Дарницького суду прийшли активісти, щоб підтримати історика та його книгу.

 

Нагадаємо, Медведчук позивається до автора книги "Справа Василя Стуса" Вахтанґа Кіпіані, видавництва Vivat і книжкової фабрики "Юнісофт" та вимагає заборонити видання й розповсюдження книги "у будь-який спосіб на будь-якій території".

 

У книзі йдеться, зокрема, про судовий процес 1980-го року, під час якого Медведчук був адвокатом репресованого поета Василя Стуса. На думку Кіпіані, захисник поета не виконав свого обов’язку та був контрольований радянською системою.

 

Кіпіані обурений бажанням Медведчука заборонити поширення книги "на будь-якій території". За його словами, вже продано близько 10 тисяч примірників книги й запланована презентація у Північній Америці.