Новини 2020-08-17 19:25

ЄС готує нові санкції проти Білорусі

До санкційних списків внесуть тих, хто відповідальний за розгін мирних протестів, тортури та фальсифікацію виборів.

ЄС готує нові санкції проти Білорусі. Про це заявив представник ЄС з закордонних справ та політики безпеки Жозеп Боррель, передає «Укрінформ» в понеділок, 17 серпня.

 

За словами Борреля, з урахуванням повідомлень про жорстокі побиття учасників протестів ЄС очікує ретельного та прозорого розслідування всіх порушень та притягнення винних до відповідальності. До санкційних списків внесуть тих, хто відповідальний за розгін мирних протестів, тортури щодо затриманих та фальсифікацію виборів.

 

«Як було узгоджено міністрами закордонних справ ЄС на нашій недавній відеоконференції, ЄС працює над новими списками санкцій проти осіб, відповідальних за насильство, придушення мирних протестів та фальсифікацію результатів виборів», - йдеться у заяві.

 

Як зазначається, ЄС підтримує білоруський народ у прагненні до змін.

 

Нагадаємо, за даними білоруської ЦВК, на президентських виборах 9 серпня в Білорусі за Аляксандра Лукашенку проголосувало 80,1% виборців, за Святлану Ціханоуску - 10,1%. У ніч на 10 серпня у Білорусі почалися протести. Протести та жорстокі розгони демонстрантів відбулися у низці міст, зокрема Бобруйську, Бресті, Вітебську, Гомелі, Гродно, Могильові, Березі та Мозирі. Найбільше повідомлялося про протести та затримання в Мінську. Проти демонстрантів застосовували удари, світлошумові гранати, водомети та гумові кулі.

 

Як повідомлялося, щонайменше п’ять людей загинули, а семеро перебували у критичному стані. Офіційно білоруська влада повідомила лише про одну смерть  - Аляксандра Тарайковского.

 

Слідчий комітет порушив справи проти мітингувальників. У ніч на 10 серпня було затримано близько 3 тисяч громадян, наступної доби було затримано понад 2 тисячі, ще наступного дня - понад тисячу. Зокрема, під час акцій затримали 9 громадян України.

 

Лукашенка заявив, що влада «ще м’яко» зреагувала. Штаб Ціханоускай не визнав підсумки виборів і заявив про готовність до тривалих протестів. Однак вже 11 серпня стало відомо, що Ціханоуска виїхала з Білорусі до Литви. Її від'їзд дозволив звільнити начальника штабу Марію Мороз, затриману напередодні виборів. Згодом білоруська опозиціонерка заявила, що рішення покинути країну ухвалила самостійно. Литва видала Ціханоускай візу на один рік.

 

11 серпня у Білорусі розпочалися страйки на підприємствах.