Новини 2020-08-18 15:17

Україна та Ізраїль закликають хасидів не їхати в Умань у зв'язку з карантином

Спільна заява двох урядів оприлюднена на сайті Кабінету Міністрів України у вівторок, 18 сернпя.

Уряди України та Ізраїлю закликають усіх паломників, які планують взяти участь у святкуванні Рош га-Шана в Україні, утриматися від відвідання міста Умань через загрозливу епідемічну ситуацію. Про це йдеться у спільній українсько-ізраїльській урядовій заяві, оприлюдненій на веб-сайті КМУ у вівторок, 18 серпня.

 

“Цього року епідемічна ситуація в Україні та Ізраїлі, як і в усьому світі, на жаль, не дає змогу традиційно відзначити це свято. Керуючись рекомендаціями та застереженнями міністерств охорони здоров’я України та Ізраїлю, наполегливо закликаємо усіх паломників, які планують взяти участь у цьогорічних святкових заходах з нагоди Рош га-Шана в Україні, утриматися від відвідання міста Умань через загрозливу епідемічну ситуацію”, - йдеться у документі.

 

Однак, тим, хто таки вирішив відвідати Умань, варто пам'ятати, що карантинні обмеження в Україні поширюються на всі публічні заходи та їх мають суворо дотримуватися, наголошено в заяві.


“Уряди двох держав спільно дбають про здоров’я та безпеку своїх громадян. Сподіваємося на розуміння та щиро віримо, що наступного року нам вдасться разом відсвяткувати Рош га-Шана та інші свята без будь-яких обмежень”, - наголошується у заяві.

 

Зауважимо, у 2020 році святкування Рош га-Шана припадає на 18-20 вересня.

 

Як повідомлялося, уряд підтримав рішення, ініційоване МВС, про обмеження на відвідування іноземцями Умані під час цьогорічного святкування Рош га-Шана. Раніше міський голова Умані Олександр Цебрій заявив про готовність заблокувати в'їзди до міста у разі масового приїзду прочан-хасидів на святкування юдейського Нового року.