Новини 19:09

ЄС сподівається, що влада України дотримуватиметься демократичних стандартів без санкцій

Європейський Союз не планує вводити санкцій проти представників української влади за порушення демократичних стандартів, але очікує поліпшення в цій сфері. Про це заявив депутат Європейського парламенту від Польщі Павел Залевський.

«Немає мови про жодні санкції. Ніхто серйозний цього не представляв: ні Європейська комісія, ні Рада, ні Європейський парламент», - сказав він.

Депутат відзначив, що першочерговим завданням європейці бачать завершення переговорів в питанні створення зони вільної торгівлі та підписання договору про Асоціацію з Україною.

«Усі наполягають на тому, аби вона була підписана: це не лише зменшення митних ставок, але також перенесення європейських стандартів в Україну. Ми вважаємо, що це також перенесеться на політичні стандарти», - сказав Залевський.

Він назвав загальноєвропейською практикою ситуацію, коли власті не обмежують можливості виїзду за кордон особи, проти якої ведеться розслідування, якщо немає загрози втечі.

Залевський висловив сподівання, що українська влада зніме обмеження на виїзд з України екс-глави українського уряду Юлії Тимошенко, зауваживши, що вона своєю поведінкою підтвердила, що не намагається втекти від переслідування за кордон.

«Це справа стандартів, виконання яких ми очікуємо», - сказав євродепутат.

Як повідомлялось, 14 червня депутат Європарламенту від Чехії Зузана Ройтова закликала владу країн - членів ЄС надавати політичний притулок представникам української опозиції, яких переслідуватимуть. Ройтова також вважає, якщо ситуація щодо представників опозиції в Україні не зміниться, то ЄС «має застосувати санкції за порушення міжнародного права».

Нагадаємо, 9 червня Європарламент закликав владу України скасувати підписку про невиїзд Тимошенко. Європейські депутати також застерегли українську владу від застосування кримінального права як інструмента для досягнення своїх політичних цілей.

Проте лідер фракції Партії регіонів у Верховній Раді Олександр Єфремов заявив, що  резолюція Європарламенту не обов’язкова для виконання Україною.

Нагадаємо, 2010 року в Чехії політичний притулок одержав екс-міністр економіки України Богдан Данилишин.