Новини 2020-08-28 10:12

Протести в Білорусі. Правозахисники заявили про понад 200 затриманих

До списку затриманих у Мінську увійшло 212 осіб, ще п'ятьох затримали у регіонах.

У Мінську та регіонах Білорусі у четвер, 27 серпня, на акціях протесту було затримано більше 200 осіб, зокрема, близько 50 журналістів. Про це повідомляє правозахисний центр "Весна".

 

За даними центру, до списку затриманих у Мінську увійшло 212 осіб, ще п'ятьох затримали у регіонах.

 

Водночас за інформацією Білоруської асоціації журналістів, було затримано близько 50 представників ЗМІ. Серед них - як представники місцевих ЗМІ, так і іноземних: "БелТА", БелаПАН, TUT.BY, "Наша Нiва", Белсат, Reuters, AP, DW, BBC, AFP та ін.

 

Зазначається, що практично всіх затриманих після перевірки документів відпустили. Однак на чотирьох журналістів склали протоколи за участь у несанкціонованій акції, оскільки вони відмовилися давати свої смартфони на перевірку співробітникам міліції. Їх залишили в ізоляторі тимчасового утримання до суду.

 

Відомо також про одну депортацію - шведський журналіст Пол Хансен у п'ятницю повинен покинути Білорусь, йому заборонили в'їзд до республіки на 5 років. До Жовтневого РУВС, де знаходилися затримані журналісти, приїжджала посол Швеції у Білорусі Христина Йоганнессон.

 

Повідомляється також, що журналістку БелаПАН Тетяну Коровенкову з РВВС забрала "швидка".

 

Як повідомлялося, білоруські силовики у четвер, 27 серпня, затримали під Гомелем члена Координаційної ради Святлану Король.